Logo

"Werwolf. Ostatni zaciąg Himmlera" już w księgarniach

Dzisiaj za sprawą wydawnictwa Prószyński i S-ka do księgarń trafiła książka "Werwolf Ostatni zaciąg Himmlera" To prawdziwa gratka dla miłośników historii.

Założona z inicjatywy Heinricha Himmlera nazistowska organizacja Werwolf, odpowiadająca za przeprowadzone w ostatnich tygodniach wojny niezliczone mordy, należy do najbardziej tajemniczych i legendarnych struktur Trzeciej Rzeszy. Jej zadaniem było utrzymywanie oddziałów aliantów w stałym napięciu przez prowadzone z ukrycia akcje sabotażowe, a jednocześnie odstręczanie Niemców od współpracy z aliantami, w czym Werwolf posuwał się na najbrutalniejszych metod.
Książka Volkera Koopa to pierwsze wyczerpujące przedstawienie historii tej owianej mgłą tajemnicy organizacji. Autor rzeczowo i ze znawstwem opisuje tło historyczne, powstanie oraz działania Werwolfu i związanych z nim osoób. Jednocześnie demitologizuje organizację, bezlitośnie wskazując na jej jednoznacznie zbrodniczy charakter i działalność.Volker Koop (ur. 1945) jest wybitnym niemieckim publicystą i autorem kilkudziesięciu książek poświęconych historii Niemiec. W Polsce ukazała się jego monumentalna praca „Bormann. Pierwszy po bestii".

Data wydania: 11.02.2016
Oprawa: twarda
Format: 150 x 211 mm
Liczba stron: 352
Cena detaliczna: 42,00 zł
ISBN:
978-83-8069-238-1


2016-02-11 - P. Potocki

0

Komentarze do:
"Werwolf. Ostatni zaciąg Himmlera" już w księgarniach

Podobne artykuły i galerie