Logo

Volker Koop, "Bormann. Pierwszy po bestii" - biografia alter ego Hitlera w sprzedaży

Kim był Martin Bormann? To jeden z najbardziej znienawidzonych funkcjonariuszy nazistowskich, szef kancelarii NSDAP w randze ministra Rzeszy i prywatny sekretarz Hitlera.  To również postrach wielu ówczesnych ministrów, gauleiterów, urzędników, sędziów i generałów. Był człowiekiem Hitlera od brudnej roboty, z zimną obojętnością decydował o losie milionów ludzi. Obsesyjny biurokrata kierował hitlerowskim aparatem terroru i zbrodni na tyle efektywnie, że stał się sekretnym władcą Niemiec.

Volker Koop, ?Bormann. Pierwszy po bestii? - biografia alter ego Hitlera w sprzedaży Volker Koop, ?Bormann. Pierwszy po bestii? - biografia alter ego Hitlera w sprzedaży

Książka „Bormann.Pierwszy po bestii”, która do sprzedaży trafiła za sprawą wydawnictwa Prószyński i S-ka, odsłania tajemnice z jego życia w życiu, o których wcześniej nie mówiło się głośno. Po samobójstwie Hitlera początkowo ślad po nim zaginął. W październiku 1946 r. został zaocznie skazany na śmierć przez Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze. W 1972 r. w Berlinie znaleziono jego szkielet. Ustalono, że 2 maja 1945 r. sięgnął po kapsułkę z trucizną. Volker Koop opisuje wielki był wpływ jego osobowości na niszczycielski reżim narodowo-socjalistyczny. Liczne, udostępnione dopiero niedawno dokumenty pozwoliły autorowi na napisanie od nowa biografii najwierniejszego wasala Hitlera.

Volker Koop, ?Bormann. Pierwszy po bestii? - biografia alter ego Hitlera w sprzedaży

2015-11-27 - D. Jędrzejewska

0

Komentarze do:
Volker Koop, "Bormann. Pierwszy po bestii" - biografia alter ego Hitlera w sprzedaży

Podobne artykuły i galerie