Logo

"Superman" - pierwszy numer komiksu sprzedany za 3,2 miliona dolarów!

Pierwszy numer "Action Comics", a tym samym pierwszy komiks z Supermanem w roli głównej, osiągnął na ebayowej aukcji internetowej nową najwyższą cenę przekraczającą 3,2 miliona dolarów. Pobił tym samym rekord z 2011 roku. Jeszcze na cztery godziny przed zakończeniem aukcji, gdy cena wyniosła 2 300 119 dolarów, wiadomo było, że najwyższy wynik zostanie osiągnięty. Kiedy licytacja dobiegła końca wartość komiksu wynosiła już 3 207 852 dolarów.

"Superman" - pierwszy numer komiksu sprzedany za 3,2 miliona dolarów! "Superman" - pierwszy numer komiksu sprzedany za 3,2 miliona dolarów!

Ceną wywoławczą komiksu był 1 milion dolarów, zaś jego stan oceniono na 9,0 w 10-stopniowej skali, co czyni go zupełnie unikalnym egzemplarzem. Komiks trafił do sprzedaży w czerwcu 1938 roku, wówczas kosztował 10 centów. Jego właściciel przechowywał go we własnym domu aż do swojej śmierci. Kiedy w latach 70. pojawiły się pierwsze informacje na temat ekranizacji przygód Supermana, spadkobiercy właściciela postanowili sprzedać cenny egzemplarz. Od tamtej pory komiks wędruje z rąk do rąk, osiągając rekordowe ceny. Niegdyś w jego posiadaniu był sam Nicolas Cage.

"Superman" - pierwszy numer komiksu sprzedany za 3,2 miliona dolarów!

2014-09-01 - D. Jędrzejewska

0

Komentarze do:
"Superman" - pierwszy numer komiksu sprzedany za 3,2 miliona dolarów!

Podobne artykuły i galerie