Logo

"Pustynny snajpier". Książka o tym jak zwykły Angol poszedł na wojnę. KONKURS!

Co sprawiło, że zwykły Anglik bez doświadczenia ani nawet przeszkolenia wojskowego wyruszył w daleką podróż, by walczyć w jednym z najokrutniejszych konfliktów na świecie?

Pustynny snajper to na wskroś szczera opowieść człowieka, który postanowił pomagać ludziom jako wolontariusz i stał się z czasem doświadczonym żołnierzem, snajperem pełniącym służbę na pierwszej linii walki z najgorszymi demonami naszych czasów.Jestem zdumiony, gdy ludzie mnie pytają, dlaczego poszedłem walczyć z Państwem Islamskim. Jak będąc przy zdrowych zmysłach, można nie przeciwstawić się takiemu złu? - Ed NashEd Nash pracował z uchodźcami w Birmie, gdy po raz pierwszy usłyszał o zbrodniach popełnianych w Syrii i Iraku w imię ustanowionego właśnie „kalifatu”. W lipcu 2015 roku zaryzykował wyprawę przez północny Irak i Syrię, aby dołączyć do kurdyjskich partyzantów usiłujących powstrzymać postępy Państwa Islamskiego.   - Jakiś mężczyzna - zawołałem do partnera, który przełączył swój celownik z podczerwieni na tryb światła widzialnego.
   - Niesie dziecko - odpowiedział.
    Przyjrzałem się uważniej. Mężczyzna rzeczywiście trzymał w rękach jakiś tobołek, który teoretycznie mógł kryć dziecko. Tyle, że był zawinięty w kawałek plandeki.
   - Nie wydaje mi się, żeby to było dziecko - powiedziałem. - Nie owija się dzieci plastikiem.
   Mój partner chrząknął potwierdzająco.
   - Na trzystu metrach oddam strzał ostrzegawczy - oznajmił
                                                                       Fragment książki Pustynny SnajpierNash wnikliwie i ze swadą kreśli obraz tej wojny: zawzięte walki, trudną służbę kurdyjskich żołnierzy, nieszczęścia spadające na ludność cywilną, nieustanną groźbę zamachów bombowych. Odmalowuje też jednak dobre i piękne chwile zdarzające się między jedną a drugą rzezią.Ed Nash urodził się w południowo-wschodniej Anglii i ukończywszy jedną z tamtejszych uczelni, odbył szereg podróży po Afryce i Azji. Nim włączył się w działania zbrojne w Syrii, pracował w dziale prasowym organizacji Free Burma Rangers, niosącej pomoc prześladowanym mniejszościom w Birmie."Pustynny snajper" ma dzisiaj polską premierę (13 marca) i z tej okazji mamy dla Was konkurs!Wystarczy odpowiedzieć na pytanie : Co kryje się pod oznaczeniem PSO-1.Odpowiedzi prosimy wysyłać na adres mailowy: konkurs@banzaj.plWśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie rozlosujemy 4 egzemplarze Pustynnego snajpera.


2019-03-13 - P. Potocki

0

Komentarze do:
"Pustynny snajpier". Książka o tym jak zwykły Angol poszedł na wojnę. KONKURS!

Podobne artykuły i galerie