Logo

Joy Fielding "Zawsze ktoś patrzy" - thriller w klimacie "Okna na podwórze" Hitchcooka

Bailey Carpenter, detektyw w renomowanej firmie prawniczej z Miami, jest inteligentna, pomysłowa i nieustraszona. Gdy w środku nocy śledzi mężczyznę unikającego płacenia alimentów, nie myśli o własnym bezpieczeństwie, skupiona na zbieraniu dowodów. Wtedy właśnie pada ofiarą napadu, w wyniku którego niemal traci życie.

Od tej chwili zaczynają ją nawiedzać koszmary i przywidzenia, których nie potrafi oddzielić od rzeczywistości. Strach nie pozwala jej opuścić progu domu. Wkrótce Bailey znajduje nowe zastosowanie dla porzuconej lornetki: obserwację lokatorów domu naprzeciwko. Ta pozornie niewinna rozrywka nabiera nowego znaczenia, gdy Bailey zauważa przystojnego sąsiada - a potem orientuje się, że to on obserwuje ją. A jeśli to właśnie ten człowiek, który zniszczył jej życie?Zniecierpliwiona brakiem postępów policyjnego śledztwa Bailey postanawia wziąć sprawę we własne ręce. Musi pokonać własny strach i odzyskać utraconą wiarę w siebie, demaskując napastnika i osobiście go aresztując. Ale ta decyzja prowadzi do szeregu wstrząsających wydarzeń, które podważają jej wiarygodność i doprowadzają ją na skraj obłędu - i może nawet dalej.
Nakładem wydawnictwa Świat Książki dzisiaj do księgarń wchodzi kolejny thriller autorki kilkunastu bestellerów Joy Fielding - "Zawsze ktoś patrzy".Jesteśmy po lekturze książki i Joy Fielding jak zwykle nie zawodzi. Poza samą intrygą, równie ciekawy jest portret psychologiczny bohaterki i trauma z którą musi się zmierzyć. Gdy dodamy do tego gęsty klimat robi się naprawdę emocjonująco a zabawa w typowanie napastnika nie jest łatwa i często prowadzi na manowce...Książka trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Jak to trafnie ujął Zoomer Magazine - Zawsze ktoś patrzy to współczesne ujęcie "Okna na podwórze" Alfreda Hitchcocka, mrożąca krew w żyłach niemal na równi z oryginałem, nie pozwoli zasnąć do rana.Tytuł: Zawsze ktoś patrzy
Autor: Joy Fielding
ISBN: 978-83-8031-125-1
Data wprowadzenia: 14-09-2016
Oprawa: okładka miękka
Liczba stron: 336
Cena: 34,90 zł


2016-09-14 - P. Potocki

0

Komentarze do:
Joy Fielding "Zawsze ktoś patrzy" - thriller w klimacie "Okna na podwórze" Hitchcooka

Podobne artykuły i galerie