Logo

Jak superbohaterowie spędzają święta?

Tak to już jest, że gdy nadchodzą święta, ich atmosfera dopada wszystkie dziedziny życia. Radio napiętnuje swoich słuchaczy śnieżnymi piosenkami, telewizja Kevinem, co został sam w domu, wystawy sklepowe bombkami i choinkami i, jak się okazuje, nawet prawdziwi superbohaterowie nie potrafią się uwolnić od grudniowego szaleństwa. W hołdzie tejże właśnie świątecznej atmosferze zajrzyjmy do szuflady i zdmuchnijmy kurz ze starych „zeszytówek”. Tutaj również będzie czekać na nas Święty Mikołaj. Przedstawiamy trzy świąteczne wydania naszych ulubionych komiksów.
Spider-Man 12/1991

Jak superbohaterowie spędzają święta? Jak superbohaterowie spędzają święta?

Dla Petera Parkera święta zaczynają się gorzej niż źle. Parkerowie dostają nakaz eksmisji z mieszkania na Bedford Towers i są zmuszeni pakować swoje manatki i przenieść się do cioci May. Jakby tego było mało, Venom ucieka z więzienia i planuje zamordować Spideya. Wrażliwy Parker pogrąża się w smutku i w tym melancholijnym nastroju trafia na grób swojego wujka Bena. Na cmentarzu trafia jednak na szajkę złodziei, co sprawia, że będzie miał pełne ręce roboty. W jej wykonaniu pomaga mu nikt inny, jak Święty Mikołaj!

Jak superbohaterowie spędzają święta? Jak superbohaterowie spędzają święta?

Spider-man towarzyszył naszym czytelnikom bardzo długo, bo od 1990 roku aż do 2002. Obecnie czekamy na premierę nowego Spidera w wydaniu filmowym, który pojawi się w kinach 6 lipca 2012, czyli wtedy gdy tegoroczne święta będą już niewyraźnym wspomnieniem.
The Punisher 6/1994 - Święta na czerwono
Frank Castle to dość specyficzny typ. I w święta również ma pecha. W pierwszej części komiksu, gdy wyrusza w podróż, by najzwyczajniej odpocząć, szalony morderca, który przypadkowo znalazł się w tym samym autobusie, zakłóci Punisherowi spokój.

Z kolei w drugiej części zeszytu Punisher próbuje udaremnić napad na centrum handlowe (iście świąteczna sceneria). „Boże Narodzenie jest tylko raz w roku, ale chłód pozostaje na zawsze” – powie nasz bohater. Cóż za optymizm! Wydawnictwo TM-Semic wydawało u nas Punishera od 1990 do 1997 roku. W sumie w kioskach pojawiły się 54 numery. A w nich bardzo rzadko gościła świąteczna atmosfera. Raczej wiało tu chłodem.
Lobo Paramilitarne Święta Specjalne

Jak superbohaterowie spędzają święta? Jak superbohaterowie spędzają święta?

To chyba jeden z najbardziej znanych świątecznych komiksów. Jak wiadomo, Lobo jest okrutnym łowcą głów. W tym numerze otrzymuje dość niecodzienne zlecenie od… Króliczka Wielkanocnego. Ten bowiem chce pozbyć się Świętego Mikołaja, gdyż grubas w czerwonym wdzianku zaczyna mieć coraz większe wpływy. Historia jest zabawna i makabryczna. Szczególnie, że w te święta do Lobo zastąpi Mikołaja. „Paramilitarne Święta Specjalne” zostały wydane w Polsce w 1998 roku, jako drugi komiks z serii „Top Komiks”.

Jak superbohaterowie spędzają święta? Jak superbohaterowie spędzają święta?

Lobo w wydaniu mikołajowym podbił łaknące krwi serca polskich czytelników i dorobił się u nas miana kultowego. Co prawda nie sprawdziłby się jako prezent pod choinkę dla wesołego brzdąca, jednak dla dorosłego faceta o specyficznym humorze – jak najbardziej.

Jak superbohaterowie spędzają święta? Jak superbohaterowie spędzają święta?
Jak superbohaterowie spędzają święta? Jak superbohaterowie spędzają święta? Jak superbohaterowie spędzają święta? Jak superbohaterowie spędzają święta? Jak superbohaterowie spędzają święta?

2011-12-18 - D. Jędrzejewska

0

Komentarze do:
Jak superbohaterowie spędzają święta?

Podobne artykuły i galerie