Logo

Dziewczyna dla superbohatera

Superbohater nie ma łatwego życia. Nie dość, że czuje się w obowiązku ratować świat i ludzi, to musi również zmagać się z podwójną tożsamością – godzić ludzką twarz z tą bohaterską. I pilnować, żeby nic się nie wydało. W innym przypadku klops – szansa na normalne życie przegrana. A co w normalnym życiu? Praca, dom, kobiety… I tu się zatrzymajmy. Kobiety superohaterów także mają pod górkę. Muszą mieć charakter co najmniej ze stali, żeby nie zwariować z mężczyzną, którego życie jest wciąż zagrożone, a posiąść by go chciały niemalże wszystkie kobiety świata. Przypomnijmy sobie ludzkie dziewczyny trójki najsłynniejszych bohaterów komiksowych.
Vicky Vale

Dziewczyna dla superbohatera Dziewczyna dla superbohatera

Związek z Brucem Wayne’m to ciężka sprawa. Po pierwsze - facet ma nieprzeciętne powodzenie i każda piękna i bogata kobieta ma na niego chętkę. Po drugie – jest przystojny, bogaty, a dodatkowo sławny, a z takimi elementami życia mężczyzny trudno konkurować. Po trzecie natomiast ma pewne problemy natury psychologicznej. Jego rodziców zamordowano, gdy był jeszcze chłopcem (zrobiono to na jego oczach), co w późniejszym czasie przyczyniło się do przyjaźni z nietoperzami, sympatii do podziemnych grot i wykształcenia mrocznej strony charakteru. Ta natomiast nieustannie pcha go do zemsty na wszystkich złoczyńcach tego świata. Uczucie Vicky Vale nie należy zatem do łatwych. Trzeba zwrócić uwagę również na fakt, że kobiety które kręcą się w pobliżu Batmana, są dość niezwykłe. Przykładem jest choćby seksowna i nieco stuknięta Catwoman. Vicky, jak to często w komiksie bywa, jest reporterką. Podejrzewa, że Batman i Bruce to ta sama osoba. Jednak sprytny superbohater często miesza jej w głowie, przez co Vicky sama już nie wie, co jest prawdą, a co fałszem.
Lana Lang

Dziewczyna dla superbohatera Dziewczyna dla superbohatera

To dziewczyna, którą scenarzyści komiksowi potraktowali nad wyraz okrutnie. Biedaczka od dzieciństwa kocha się w Supermanie. Przez moment są nawet parą, Kent postanawia jednak opuścić wiochę Smallville i przeprowadzić się do wielkiego Metropolis. No i oczywiście ratować świat. Tam zakochuje się w Lois, a miłość z dzieciństwa zostaje zepchnięta na margines. Lana, wielokrotnie walcząca o uwagę Clarka, ostatecznie przegrywa w tej rozgrywce. Mimo że będzie się przyjaźnić z ukochanym przez całą serię komiksów, no to przecież wiadomo – przyjaźń to nie to samo. Mało tego. Kiedy największy wróg Supermana, Lex Luthor, zauważy, że kobieta niezwykle często pojawia się w towarzystwie superbohatera, postanawia poprzez nią poznać jego prawdziwą tożsamość. Jest okrutny, torturuje Lanę, ta jednak milczy jak grób. Nigdy nie zdradzi swojego ukochanego.
Lois Lane

Co tu dużo pisać, to kobieta wulkan. Niezłomna reporterka Daily Planet, nieugięta z natury, odważna, charyzmatyczna i piękna. Ma charakter ze stali, jaja ze stali, cięty język, jest cyniczna i nie tak łatwo zdobyć jej względy. Clark robi do niej maślane oczy od samego początku kariery w gazecie. Ona go jednak nie znosi. Wszak to właśnie bezczelny Clark, trochę ślamazarny, ulizany, w dużych okularach, kradnie jej temat na pierwszą stronę – ten o Supermanie oczywiście. Nieprawdopodobnie ambitna Lois nie wybacza tak łatwo. Będzie niemiła dla Clarka, będzie go poniewierała, niszczyła, pokazywała swoją wyższość, aż się oczywiście w nim zakocha. Będą żyli długo i szczęśliwie. Oczywiście do momentu śmierci Supermana… Ale to już zupełnie inna historia.
Gwen Stacy

Dziewczyna dla superbohatera Dziewczyna dla superbohatera

Pierwsze dziewczyny superbohaterów zwykle mają pecha. Tak też było w przypadku Gwen Stacy – uroczej blondynki, pierwszej sympatii Spidermana. Ich romans rozwijał się bardzo „szkolnie”, powolne zaloty, brak uwagi z jednej strony, miłość z drugiej, potem wspólne plany, dobre perspektywy na przyszłość. Od samego początku Gwen rywalizuje też o względy chłopaka z Mary Jane – szczęśliwie zwycięża i zdobywa jego serce. Los rozdziela tę parę nad wyraz okrutnie. Gwen zostaje uwiedziona przez jednego z wrogów Człowieka Pająka – Normana Osborna (czyli Zielonego Goblina). Rodzi mu dwójkę dzieci. Wszystko się gmatwa, mimo to Gwen ostatecznie postanowią wychować swoich potomków z Peterem. Zielonemu się to bardzo nie podoba. Zrzuca więc dziewczynę z mostu, Spider spóźnia się z ratunkiem, Gwen umiera w jego ramionach.
Mary Jane Watson

Dziewczyna dla superbohatera Dziewczyna dla superbohatera

To bez wątpienia najbardziej gorąca ze wszystkich dziewczyn superbohaterów. Mary Jane Watson – rozpala zmysły, pobudza wyobraźnię. W komiksie poznajemy ją jako przyjaciółkę Petera i Gwen. Początkowo jest sympatyczną uczennicą, dopiero potem przekształca się w wampa, seksowną tancerkę na Manhattanie, przebojową i bezpośrednią kobietę. Od samego początku Peter i Mary mają się ku sobie, jednak nie potrafią się do tego przyznać. Po śmierci Gwen MJ szczerze okazuje chłopakowi współczucie. Ich relacje zacieśniają się – nawet mocno. Od przyjacielskiej więzi dochodzi do romansu, aż wreszcie małżeństwa. Kochają się na zabój przez całą serię, my im kibicowaliśmy, a skrycie wzdychaliśmy do komiksowego rudzielca.

Dziewczyna dla superbohatera Dziewczyna dla superbohatera
Dziewczyna dla superbohatera Dziewczyna dla superbohatera Dziewczyna dla superbohatera Dziewczyna dla superbohatera Dziewczyna dla superbohatera

2011-08-31 - D. Jędrzejewska

0

Komentarze do:
Dziewczyna dla superbohatera

Podobne artykuły i galerie