Logo

Bogusław Polch, Andrzej Sapkowski, Maciej Parowski, "Wiedźmin" - premiera kolekcjonerskiego wydania komiksu

Wiedźmin to postać, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Bohater stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego jest dzisiaj fenomenem polskiej popkultury. Nie każdy jednak wie, że Geralt z Rivii to nie tylko bohater książek, filmów, gier komputerowych, fabularnych i karcianych, ale także postać komiksowa. Dzisiaj za sprawą wydawnictwa Prószyński i S-ka otrzymaliśmy w swoje ręce kolekcjonerskie, zbiorowe wydanie komiksów "Wiedźmin", które ukazywały się w latach 1993?1995 i zapowiedziały wówczas narodziny megagwiazdy polskiej kultury.

Bogusław Polch, Andrzej Sapkowski, Maciej Parowski, ?Wiedźmin? ? premiera kolekcjonerskiego wydania komiksu Bogusław Polch, Andrzej Sapkowski, Maciej Parowski, ?Wiedźmin? ? premiera kolekcjonerskiego wydania komiksu

Scenariusz do albumu napisali: Andrzej Sapkowski i Maciej Parowski. Zilustrował go Bogusław Polch. Dzisiaj dzieło to wydaje się lekturą obowiązkową dla miłośników wiedźmińskiego uniwersum oraz fanów dobrego komiksu. Warto wspomnieć, że kolekcjonerskie wydanie „Wiedźmina” wraz z wcześniejszymi, jednotomowymi edycjami „Funky Kovala” i „Ekspedycji” tworzy niezwykłą trylogię jednego z największych mistrzów polskiego komiksu, Bogusława Polcha.

Bogusław Polch, Andrzej Sapkowski, Maciej Parowski, ?Wiedźmin? ? premiera kolekcjonerskiego wydania komiksu

2015-11-17 - D. Jędrzejewska

0

Komentarze do:
Bogusław Polch, Andrzej Sapkowski, Maciej Parowski, "Wiedźmin" - premiera kolekcjonerskiego wydania komiksu

Podobne artykuły i galerie