Logo

Arno Strobel "Istota" - premiera wciągającego psychothrillera

Wciągające thrillery psychologiczne zawsze mile widziane. Dzisiaj jeden z nich trafił na księgarniane półki. "Istota" Arno Strobela wydana pod szyldem Prószyńskiego i S-ki to trzymająca w napięciu opowieść o winie i zemście. Rzecz rozpoczyna się na posterunku policji w Akwizgranie. To tu zostaje dostarczona anonimowa informacja o porwaniu małej dziewczynki. Dwójka komisarzy, Seifert i Menkhoff, pozostają w szoku, gdy na jaw wychodzi fakt, że ojcem dziecka jest doktor Joachim Lichner, psychiatra, którego kilkanaście lat wcześniej wsadzili do więzienia za zamordowanie innej małej dziewczynki.

Arno Strobel "Istota" - premiera wciągającego psychothrillera Arno Strobel "Istota" - premiera wciągającego psychothrillera

Lichner natomiast wypiera się wszystkiego. Utrzymuje że nie jest ojcem i że nie popełnił dawno zarzuconej mu zbrodni. Tymczasem komisarz Menkhoff zaciekle stara się udowodnić mu kolejne morderstwo. Czy ma rację? I czy ma ku tej swojej zażartości jakieś szczególne powody? Arno Strobel zaprasza do swoich czytelników do interesującej i wciągającej gry. Historię opowiada w dwóch planach czasowych, które po chwili się zawężą. Autor skutecznie myli tropy i wodzi nas za nos, a przecież to lubimy najbardziej. To już kolejna książka Strobela, która pojawia się na naszym ręku. Wcześniej za sprawą Prószyńskiego mieliśmy okazję przeczytać "Trakt", thriller z charakterem, który zdobył u nas ciepłe recenzje.

Arno Strobel "Istota" - premiera wciągającego psychothrillera

2014-01-21 - D. Jędrzejewska

0

Komentarze do:
Arno Strobel "Istota" - premiera wciągającego psychothrillera

Podobne artykuły i galerie