Logo

Alejandro G. Inarritu, George Miller czy Ridley Scott? - kto najlepszym reżyserem?

Alejandro G. Inárritu, Tom McCarthy, Adam McKay, George Miller i Ridley Scott – to właśnie ci reżyserzy zawalczą o nagrody Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych (DGA). Alejandro G. Inárritu został w tym roku doceniony, bo za reżyserię „Zjawy” otrzymał w zeszły weekend Złoty Glob. Przypomnijmy jeszcze, że nagroda DGA trafiła do niego już w zeszłym roku za reżyserię "Birdmana". Czy uda mu się powtórzyć swój sukces? Jego konkurentami są Tom McCarthy ("Spotlight"), Adam McKay ("The Big Short"), George Miller ("Mad Max: Na drodze gniewu) i Ridley Scott ("Marsjanin").

Alejandro G. Inarritu, George Miller czy Ridley Scott? ? kto najlepszym reżyserem? Alejandro G. Inarritu, George Miller czy Ridley Scott? ? kto najlepszym reżyserem?

Najsilniejszymi kandydatami do tytułu najlepszego reżysera wydają się: Ridley Scott, który już od lat udowadnia swoje mistrzostwo w tej dziedzinie oraz George Miller, który w tym roku zaskoczył chyba wszystkich świeżością i brawurą rzemiosła, a jego „Mad Max” wychwalany jest pod niebiosa.
DGA w tym roku ustanowiła również nową kategorię, w której przyznała nominacje - za najlepszy debiut reżyserski. Oto nominowani:

  • Fernando Coimbra - "A Wolf at the Door"
  • Joel Edgerton - "Dar"
  • Alex Garland - "Ex Machina"
  • Marielle Heller - "The Diary of a Teenage Girl"
  • László Nemes - "Syn Szawła"

Alejandro G. Inarritu, George Miller czy Ridley Scott? ? kto najlepszym reżyserem?

2016-01-13 - D. Jędrzejewska

0

Komentarze do:
Alejandro G. Inarritu, George Miller czy Ridley Scott? - kto najlepszym reżyserem?

Podobne artykuły i galerie