Logo

6 książek, które zainspirują cię do podróży

To już ostatni dzwonek, by załapać się na w miarę ciepłe wakacje (no chyba że planujemy wypoczynek w ciepłych krajach). Nie warto zwlekać! Spakowanie plecaka i wyruszenie w podróż – czy to zaplanowaną, czy zupełnie spontaniczną – to moment, który zwykle wspomina się przez lata. Mówi się, że czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach. Tęsknimy, rozpamiętujemy, opowiadamy zwykle to, co oddziela nas od codziennej rutyny – wakacje, urlop, wędrówki, podróże, odkrywanie świata to właśnie ten moment. Potrzebujesz inspiracji, by wyruszyć w podróż życia? Czytaj książki!
Jack Kerouac, W drodze

6 książek, które zainspirują cię do podróży 6 książek, które zainspirują cię do podróży

Książka Jacka Kerouaca to rzecz kultowa i na wskroś amerykańska. To jednocześnie również legendarny manifest bitników, obraz pewnego pokolenia, buntującego się przeciwko zastanym normom, bardzo romantycznego i fascynującego zarazem. Głównym bohaterem „W drodze” jest pisarz Sal Paradise, który z nieobliczalnym przyjacielem rusza w szaleńczą wyprawę po Ameryce. Podróżuje autostopem, jeździ kradzionymi samochodami, szuka przygód (nie zawsze szczęśliwych), narkotyków, alkoholu i wolnej miłości. Brzmi inspirująco?
Jon Krakauer, Wszystko za życie

6 książek, które zainspirują cię do podróży 6 książek, które zainspirują cię do podróży

„Wszystko za życie” jest podróżniczą powieścią biograficzną, która nie tylko inspiruje, ale i… ostrzega. Głównym bohaterem jest tu młody chłopak tuż po studiach, Chris McCandless , który choć pochodzi z zamożnej rodziny, postanawia porzucić wszelkie dobra materialne i szanse na dostatnie życie. Po skończeniu studiów z wyróżnieniem decyduje się zmienić nazwisko, rozdać wszystkie swoje pieniądze i wyruszyć w podróż. Jego wędrówka fascynuje i przynosi wiele czytelniczej radości… do momentu, gdy chłopak trafi na Alaskę. Bo tam…
Cheryl Strayed. Dzika droga. Jak odnalazłam siebie

Historia Cheryl Strayed zaczyna się dość banalnie. Otóż mamy kobietę, która ma już dość wszystkiego – jej małżeństwo legło w gruzach, każde kolejne zauroczenie skończyło się fatalnie, a na dodatek na zawsze odszedł ktoś bardzo jej bliski. Zła i rozżalona postanowiła się wybrać w podróż życia. Zdecydowała się na niełatwą trasę, bo szlak wiodący wzdłuż Ameryki Północnej. Na starcie okazało się również, że jest kompletnie nie przygotowana na taką wyprawę. Mimo wszystko – wysiłek się opłacił. Cheryl odbyła podróż nie tylko do celu, ale również w głąb siebie.
Ernest Hemingway, Słońce też wschodzi

6 książek, które zainspirują cię do podróży 6 książek, które zainspirują cię do podróży

Ernest Hemingway, noblista, doceniony pisarz, gawędziarz i kobieciarz, był również poszukiwaczem przygód i podróżnikiem. Jego twórczość naznaczona jest stygmatem licznych podróży, upajania się światem i jego urokami. Nie inaczej jest w przypadku słynnych „Zielonych wzgórz Afryki”, w której autor snuje opowiedzieć o swoim chyba ulubionym kraju. Afryka zafascynowała go całkowicie – książka stanowi opis jego przygód łowieckich, historie o tamtejszej ludności i przyrodzie, aż wreszcie opowieść o sobie samym – podróżniku z krwi i kości.
John Steibeck, Podróże z Charleyem

6 książek, które zainspirują cię do podróży 6 książek, które zainspirują cię do podróży

John Steinbeck to jeden z tych pisarzy, których z powodzeniem można nazwać piewcą amerykańskości. Jego proza na wskroś przesiąknięta Ameryką, daje żywy obraz tego kraju i pozwala go poznać. „Podróże z Charleyem” to autobiograficzna powieść, w której autor opisuje swoją wielką podróż. Otóż w wieku pięćdziesięciu ośmiu lat postanowił na nowo odkryć swój kraj. Wraz ze swoim psem, Charleyem, przemierzył kamperem kolejne stany, autostrady, lokalne drogi, zaprzyjaźniając się z kierowcami ciężarówek, napotykając niedźwiedzie w parku Yellowstone i starych przyjaciół w San Francisco. Inspirujące!
Alex Garland, Niebiańska plaża

6 książek, które zainspirują cię do podróży 6 książek, które zainspirują cię do podróży

Głównym bohaterem tej historii jest Richard, obieżyświat spragniony przygód. Poznajmy go, gdy zatrzymuje się na noc w podrzędnym pensjonacie, gdzie spotyka pewnego Szkota – ten w narkotycznym transie bredzi o jakiejś niebiańskiej plaży. Następnego dnia podcina sobie żyły, zostawiając mapę. Wyprawa w nieznane rejony okazuje się dla naszego bohatera wyzwaniem. Bo choć szukał on przygody, ta, którą znalazł, przerosła jego najśmielsze wyobrażenia.

6 książek, które zainspirują cię do podróży 6 książek, które zainspirują cię do podróży
6 książek, które zainspirują cię do podróży 6 książek, które zainspirują cię do podróży 6 książek, które zainspirują cię do podróży 6 książek, które zainspirują cię do podróży 6 książek, które zainspirują cię do podróży 6 książek, które zainspirują cię do podróży

2015-08-22 - D. Jędrzejewska

0

Komentarze do:
6 książek, które zainspirują cię do podróży

Podobne artykuły i galerie