Logo

"300: Battle of Artemisia" - trwają poszukiwania reżysera

Prace nad nowym "Supermanem" uniemożliwią Zackowi Snyderowi realizację kontynuacji "300", która wcześniej nosiła tytuł "Xerxes". Aktualna lista potencjalnych następców reżysera została zawężona do dwóch nazwisk. Chodzi o Noama Murro ("Recepta na szczęście", "HBO Imagine") i Jaume'a Collet-Serrę ("Tożsamość", "Sierota", "Gol II: Żyjąc marzeniem").

"300", Zack Snyder "300", Zack Snyder

Ponadto pojawiły się informacje na temat nowego tytułu filmu, który nie będzie nosił nazwy "Xerxes", ale "300: Battle of Artemisia". Obraz zostanie oparty na komiksie Franka Millera, twórcy "300". Historia koncentruje się na bitwie pod Maratonem z 490 p.n.e., podczas pierwszej perskiej inwazji na Grecję.
Zack Snyder zdradził wcześniej, iż projekt opowiada o Temistoklesie i bitwie pod Artemizjonem, która miała miejsce podczas tych samych trzech dni co bitwa pod Termopilami. Historia zaczyna się krótkim przypomnieniem dlaczego doszło do wojny. Widzimy bitwę pod Maratonem a następnie cofamy do Temistoklesa, który dowiaduje się, że Persowie znów atakują. A następnie opowieść koncentruje się na Kserksesie i wyjaśnia dlaczego jest taki, a nie inny - czytamy na portalu Stopklatka.pl.

"300", Zack Snyder "300", Zack Snyder
"300", Zack Snyder "300", Zack Snyder

2011-06-28 - D. Pęgiel

0

Komentarze do:
"300: Battle of Artemisia" - trwają poszukiwania reżysera

Podobne artykuły i galerie